Our Team of Class Representatives

Coordinators:  

Debbie Feller '70 (212) 683-5736 (631) 549-0680  EMAIL
Rachel Einhorn Stone '92  (561) 644-0667  EMAIL
Frieda Gottfried Weitz '54 (914) 725-0551  EMAIL


 

1935 Stanley Berg  EMAIL

1939 June Moss Handler  EMAIL

1940 Sanford Batkin  EMAIL

1942 Paul Edelman  EMAIL

1945 Larry Klepper  EMAIL

1946 Barbara Pecker Title (acting rep) EMAIL

1947 *Barbara Pecker Title '53 (acting rep) EMAIL

1948 *Barbara Pecker Title '53 (Acting rep) EMAIL

1949 David Smith  EMAIL  

1950 *Marty Weinstein Alpert '57  EMAIL

1951 Ira Drogin  EMAIL

Arlene Hutt  EMAIL

1952 Michael Appelbaum, EMAIL

Stan Becker  EMAIL

Norma Stark Mauro  EMAIL 

1953 Marcia Landau Levy  EMAIL

Barbara Pecker Title  EMAIL 

1954 Michael Grossman  EMAIL

Larry Spear EMAIL  

1955  Fran Agostino Arnett  EMAIL

Roberta Rome Soroka  EMAIL 

1956 Jane Castornia Gordon   EMAIL

Jack Fischer  EMAIL

1957 Marty Weinstein Alpert  EMAIL

1958  Camille Cacciatore Savitz   EMAIL

1959 Cindy Goldman Prugar  EMAIL 

Arnold Brody  EMAIL

1960 Joel Magid  EMAIL

Barbara Befler  EMAIL

1961 Paul Elstein  EMAIL 

1962 Paula Begelman  EMAIL

Hank Schonzeit EMAIL

1963 Charles Morris  EMAIL 

1964 Freyda Serota Hyman  EMAIL

1965 Bob Sternberg  EMAIL

Susan Freeman  EMAIL

1966 Alice Orlikoff Garelick  EMAIL

1967 Margaret Donohue Gallo EMAIL

Eileen Weinman Calman  EMAIL

1968 Jeffrey Fisher  EMAIL

1969 Sheri Dubner Meyers  EMAIL

1970 Glenn Abrams EMAIL

Debbie Feller  EMAIL

Roberta Billman  EMAIL

1971 Steve Mekler  EMAIL

1972 Bob Sternberg  EMAIL

1974 Steven Bandell  EMAIL

1976 Joel Silverstein  EMAIL

Carol Smith - EMAIL

1978 Brian Irish  EMAIL

1979

1980 Troy Palmer EMAIL

1981  Bruce Gamsey  EMAIL

1982 John Marro  EMAIL

1983 John Rice  EMAIL  

Mona Blount Williams  EMAIL

1984

1985 Mike DellaVecchia  EMAIL

1986 Jane Carbonaro Arrabito  EMAIL

1987 Deirdre Goss   EMAIL

1988 *Jane Carbonaro Arrabito  EMAIL

1989 Jodie Green Cohen EMAIL

1990 Caroline Jackson Alexandre  EMAIL

Joanne Redhead McIntyre  EMAIL

Pascal Vilson-Parker  EMAIL

1991 Christopher Gillies  EMAIL

1992 Rachel Einhorn Stone  EMAIL

1993 *Rachel Einhorn Stone  EMAIL

1994 Lauren Levine Ackerman  EMAIL

1995 Andre Johnson EMAIL

1996 Jillian Batchelor  EMAIL

Red Barton  EMAIL

1997  Ramona Barnes Alfred  EMAIL

 Diane Lovinsky-Precil  EMAIL

1998 Elisa Flash  EMAIL   

1999  Lauren Levine Ackerman EMAIL

2004 Rick Barlin   EMAIL

2005 Victor Atlastman EMAIL

2009 Kristin DaSilva EMAIL 

2010 Shanese Caton  EMAIL 

2011 Theresa Aristomene  EMAIL

2012 Samantha Rodriguez EMAIL

2014 Steve Patzer  EMAIL


* Rep from another class who adopted an orphan class